Etiškas elgesys socialiniuose tinkluose

Ši pamoka skirta supažindinti mokinius su etišku ir atsakingu elgesiu socialiniuose tinkluose ir autorių teisių svarba, taip pat suteikti žinias ir praktinius įgūdžius, kaip tinkamai ir saugiai naudotis internetu, išvengiant potencialių pavojų, kurie gali kilti dėl neapgalvoto elgesio.

Mokiniai turėtų suvokti, kad jų veiksmai internete turi pasekmių realiame gyvenime. Nukentėti galima ne tik atskleidus asmeninę ir privačią informaciją, bet skelbiant įžeidžiamas žinutes, kurstant patyčias, pažeidžiant autorių teisių apsaugos ir kitus įstatymus.

Mokiniai turėtų žinoti, kad didžioji dalis interneto turinio, nors ir laisvai prieinama, nėra laisvai platinama.  Tik turinio autorius ar savininkas gali duoti sutikimą jį platinti ar naudoti pakartotinai.

Mokiniai turi suprasti, kad internetas yra ne tik išteklius, bet ir priemonė, kuris gali turėti įtakos jų požiūriams, nuomonei ir gyvenimo būdui. Jie turi mokėti kritiškai vertinti tai, ką jie mato ir skaito internete.

Medžiaga mokytojui

Čia galite parsisiųsti pamokų metodinę medžiagą.

Papildomai pateikiami interaktyvūs mokymo objektai, kuriuos mokytojas gali naudoti pamokoms paįvairinti. Tam reikės interneto ryšio.

Taip pat siūlome penkis pačių mokinių sukurtus filmukus įvairiomis medijų raštingumo temomis.