Konkurso taisyklės

Konkurso taisyklės

Asociacijos „Langas į ateitį“ ir „Viešieji interneto prieigos taškai“ skelbia projekto „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“ konkursą, skirtą mokyklų bibliotekų ir viešųjų bibliotekų darbuotojams, kurie surengs medijų raštingumo veiklas savo bendruomenės vaikams ir jaunuoliams.

Konkursas vyks nuo 2024 m. sausio 20 d. iki vasario 29 d.

Šio konkurso tikslas – stiprinti medijų raštingumą, ypač kritinį mąstymą, organizuojant renginius ir suteikiant kuo daugiau žinių vaikams ir jaunimui.

Konkurso taisyklės ir sąlygos

  • Konkurso dalyviai – mokyklų bibliotekų ir viešųjų bibliotekų darbuotojai.
  • Renginiai vaikams turi būti suorganizuoti nuo 2024 sausio 20 d. iki vasario 29 d.
  • Renginio tema turi būti susijusi su pristatyta naująją mokymų medžiaga. Nuoroda į internetinę medžiagą: https://medijos.epilietis.eu.
  • Dalyvaudami konkurse, dalyviai patvirtina, jog neprieštarauja, kad rengėjai tvarkys dalyvio pateiktus asmens duomenis konkurso vykdymo metu.

Įgyvendintų renginių pranešimo tvarka

  1. Apie savo įgyvendintus renginius dalyviai praneša konkurso rengėjams užpildydami anketą ir nurodydami renginio duomenis, dalyvavusių mokinių skaičių ir pan.
  2. Konkurso dalyviai užtikrina, kad visi nuotraukose esantys asmenys sutinka būti fotografuojami ar kitokiu būdu naudojami jų atvaizdai.
  3. Anketa pildoma po kiekvieno suorganizuoto renginio iki 2024 m. vasario 29 d. Informaciją apie renginius galima atsiųsti ir kovo pirmąją savaitę.

Vertinimas

Konkurso dalyviai bus vertinami ir apdovanojami dviejose kategorijose pagal šiuos kriterijus.

1 kategorija

  • Smulkieji konkurso prizai atiteks 100 dalyvių, kurie bus suorganizavę ne mažiau kaip vieną renginį, ir įtraukę ne mažiau kaip 5 vaikus. Laimėtojai bus atrinkti burtų keliu pasinaudojant atsitiktinių skaičių generatoriumi.

2 kategorija

  • Didžiuosius prizus – tris planšetinius kompiuterius su žaidimu „Populistas“* – laimės trys  aktyviausi dalyviai, kurie bus suorganizavę daugiausiai renginių ir įtraukę daugiausiai vaikų. Šioje kategorijoje dalyvauja dalyviai, suorganizavę ne mažiau nei 3 renginius.

Laimėtojai bus skelbiami 2024 metų kovo 8 d. www.vipt.lt svetainėje, taip pat ir feisbuko paskyroje https://www.facebook.com/ViptAsociacija. Su nugalėtojais susisieksime e. paštu asmeniškai.

Sėkmės!

*Žaidimas „Populistas“ – tai kritinio mąstymo žaidimas, ugdantis visuomenės medijų ir informacinį raštingumą, sąmoningumą ir atsparumą informacinei manipuliacijai. Žaidimą parengė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Lietuvos audiosensorinė biblioteka pritaikė jį regos ir skaitymo sutrikimų turintiems asmenims. Finansavo  Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Jaunimo reikalų agentūra.